Kvapai mus supa visur ir vienaip ar kitaip veikia mūsų būseną ir nuotaiką. Augalų aromatai malšina nuovargį, gerina atmintį, stiprina miegą. Pasirinkę kvapą, galite pagerinti savo sveikatą, įveikti sunkumus , todėl aromaterapija yra viena maloniausių ir efektyviausių procedūrų  gerinanti fizinę ir emocinę būseną.

Nepaisant puikios sudėties, skystos konsistencijos ir naudingų komponentų – produktai nesukelia šalutinio poveikio. Saugus naudojimas bei proporcingas dozavimas leis jums siekti efektyvumo. Pirkdami turėtumėte atkreipti dėmesį į:

*problemos, su kuriomis reikia susidoroti, ypatybes;

*tinkamumo vartoti terminą;

*tamsaus stiklo pagamintas pakuotes;

Šiuo metu žmogus vertina konkrečias augalų savybes pagal jų tikrąją vertę, o tai leidžia natūralius eterinius aliejus naudoti kaip:

*antiseptines medžiagas;

*natūralius antibiotikus, turinčius ryškų priešuždegiminį poveikį;

*antivirusinias priemones;

*kraujotakos ir virškinimo procesų stimuliatorius;

*natūralius afrodiziakus;

*antidepresantus;

*veiksmingą priemonę įvairaus intensyvumo skausmui malšinti;

*aromatinių vonių paruošimo kosmetikai.

Natūralūs eteriniai aliejai gali padėti:

*pagerinti odos būklę – balinti, pašalinti riebų blizgesį, pašalinti uždegimą, sulėtinti senėjimą, išgydyti pūslelinę ir tonusą;

*normalizuoti nervų sistemos būklę – sumažinti depresijos pasireiškimą, pagerinti miegą, pašalinti nerimą, sumažinti dirglumą ir pagerinti nuotaiką;

*išgydyti daugelį ligų – grybelį, gausų prakaitavimą, plaukų slinkimą, pleiskanas, alergijas, nudegimus ir kt.;

*atsikratyti vabzdžių – musės ir uodai netoleruoja kai kurių aromatinių aliejų kvapo.

Kaip naudoti natūralius eterinius aliejus?

Aromato vonia yra malonus būdas atsipalaiduoti, palengvinti stresą, pagerinti odos būklę ir kraujotaką. 5–8 lašai eterinio aliejaus turi būti ištirpinti nedideliame kiekyje medaus, grietinėlės, pieno, jogurto, kefyro, vyno, druskos ir tik tada jį galima įpilti į vonią. Vandens temperatūra parenkama individualiai: kuo vonia karštesnė, tuo labiau atsipalaiduoja, kuo vėsesnė vonia, tuo labiau ji tonizuoja. Procedūros trukmė neturėtų viršyti 20 minučių.

Difuzorius yra prietaisas, paskleidžiantis eterinį aliejų į orą. Aromato difuzorius susmulkina eterinį aliejų į mikrodaleles, kurios lengvai prasiskverbia į kvėpavimo takus ir ilgą laiką lieka ore. Dėl savo dydžio ir fizinių savybių dalelės turi puikų terapinį poveikį. Paprastai pakanka 15-20 minučių, kad kambarys būtų visiškai užpildytas eterinio aliejaus aromatu.

Masažas atliekamas naudojant eterinį aliejų, kūnui naudingas ir pats masažas, ir eterinis aliejus. Be to, masažo metu sušilusią odą terapiniai eterinio aliejaus komponentai įsigeria greičiau ir geriau, prasiskverbdami giliau į audinius. Eteriniai aliejai tinka visų rūšių masažui: atpalaiduojančiam, intensyviam, anticeliulitiniam, sportiniam ir kt. Masažui į bazinius aliejus (kosmetikos, alyvuogių, sezamo) pridedami eteriniai aliejai. 10 ml pagrindo reikia 3-5 lašų eterinio aliejaus. Vietoj bazinio aliejaus galite naudoti kremą ar masažo losjoną.

Vietoj masažo galima naudoti ir įtrynimą. Įtrynimo metu su eteriniu aliejumi sumaišytas bazinis aliejus įtrinamas į tam tikrą kūno vietą, kad sumažėtų skausmas ar diskomfortas. Tokiu atveju eterinio aliejaus koncentracija yra gana didelė – iki 15 lašų į 1 valg. šaukštą bazinio aliejaus.

Kosmetikos gaminio, praturtinto eteriniu aliejumi, poveikis sustiprinamas kelis kartus, nes naudingos medžiagos greičiau ir giliau pernešamos į odos ląsteles ir poodinius audinius. Galite praturtinti kremus, losjonus, kaukes odai ir plaukams. Kiekvienam 10 gramų pagrindinio produkto reikia 5 lašų eterinio aliejaus. Aliejaus reikia įlašinti prieš pat tepant kosmetiką.

Įkvėpimas yra intensyvi terapinė procedūra, taikoma peršalimo ligoms gydyti: ūminiam tonzilitui (gerklės skausmui), laringitui, bronchitui, sinusitui. Įkvėpimas gali būti karštas arba šaltas.

*Karštas įkvėpimas – tai virinto vandens garų įkvėpimas, į kurį įlašinta eterinio aliejaus. Tai atliekama naudojant inhaliatorių arba indą, virš kurių pasilenkiama, užsidengus antklode. Eterinio aliejaus į vandenį įlašinama 3-4 lašai 1 litrui vandens. Eterinio aliejaus poveikis šiuo atveju yra labai intensyvus, todėl karšto įkvėpimo trukmė neviršija 10 minučių.

*Šaltas įkvėpimas – įkvepiamas tiesiai iš buteliuko. Įkvėpus šaltai, poveikis nėra toks pat kaip karšto įkvėpimo ir daugiausia veikia emocinę būseną ir miegą.

Kvėpuokite dosniai gamtos teikiamais aromatais!

 

Eterinių aliejų naudojimo atmintinė